vabi na

Sobota, 26. december 2009, ob 16h

Kamnik, Župnijska cerkev na Šutni

MePZ images/cantemus

MePZ images/cantemus letos deluje že dvaintrideseto leto. V vseh letih svojega delovanja se uvršča v sam vrh zborovskih sestavov v Sloveniji in tudi v Evropi. V osemdesetih in devetdesetih letih je na državnih tekmovanjih v Mariboru osvojil šest srebrnih odličij, leta 2001 pa prvič zlato odličje in nagrado za tretji najboljši vokalni sestav. Čez dve leti je zbor potrdil svojo kakovost vnovič z zlato plaketo. Na mednarodnih tekmovalnih odrih se je predstavil trikrat. Leta 2005 je v avstrijskem Spittalu osvojil odlično drugo mesto in nagrado občinstva, leta 2006 je na mednarodnem tekmovanju v Mariboru osvojil tretje mesto ter nagrado za najboljši slovenski zbor, istega leta se je images/cantemus z mednarodnega tekmovanja v nemškem mestu Mernes vrnil z zlato diplomo in prvo nagrado žirije. S samostojnimi koncerti nastopa po vsej Sloveniji, državo pa je večkrat zastopal tudi na gostovanjih v tujini (Avstrija, Nemčija, Belgija, Nizozemska, Italija, Švica itd.). Zbor je izdal zgoščenko Most, večkrat pa so ga posnele tudi domače in tuje radijske postaje. Lansko sezono je v okviru Trubarjevega leta sodeloval s programom protestantskih skladb, ga posnel na zgoščenko in z njim maja lani odšel na turnejo po poteh Trubarja v Nemčiji. Letos je images/cantemus na svojem letnem koncertu skupaj z orkestrom in solisti kot prvi na Slovenskem izvedel Haydnovo mašo Stabat Mater.

V mesecu novembru pa je izvedel koncert Zapojmo, zaplešimo.

Andreja Martinjak

Andreja Martinjak je diplomirala na Akademiji za glasbo v Ljubljani, smer glasbena pedagogika. Dodatno se je izobraževala pri priznanih evropskih dirigentih na različnih seminarjih v organizaciji zborovskih združenj IFcM in Europa Cantat. Že v času študija je vodila in korepetirala številne zbore. Januarja 2003 je postala umetniški vodja MkZ Ljubljanski Madrigalisti in z njimi prejela 1. mesto ter “Zlatni križić opatice Ćike” (Zadar, 2003); zlato plaketo, nagrado za najbolj perspektivnega zborovodjo po izboru žirije ter nagrado za najboljšo izbiro programa (Naša pesem, Maribor 2007); 2. mesto in priznanje za najboljši slovenski zbor (Mednarodno tekmovanje, Maribor 2008). Leta 2007 je prevzela umetniško vodstvo vokalne skupine Ecce, januarja 2009 pa postala zborovodkinja Mešanega pevskega zbora images/cantemus iz Kamnika. Predava na seminarjih za izobraževanje zborovodij in je ena od strokovnih spremljevalcev slovenskih pevskih revij. Za svoje delovanje in dosežke je februarja 2008 prejela zlato priznanje Zveze  kulturnih društev Ljubljana.

PROGRAM:

v      Janez Močnik